Başlangıç / AR-GE Sorumlusu

AR-GE Sorumlusu

nhtk

Arif Küme
Gifder AR-GE Sorumlusu

1978 yılında İstanbul’da doğdu. 1995 yılında Avcılar İNSA lisesinden mezun olduktan sonra işletme eğitimi aldığı Muğla Üniversitesinden 2000 yılında  mezun olmuştur. Mezuniyetinin akabinde Avustralya’da eğitimine devam etme kararı vermiştir. Victoria eyaleti, melbourne şehri sınırlarında faaliyet gösteren  Monash Üniversitesinin dil kursunu 2001 Haziran ayında başarı ile tamamlamıştır.

Dil kursunu takiben Cambridge Institute isimli eğitim kurumundan 2002 yılında İşletme bölümü sertifikasını almıştır. 2002 yılının sonunda başladığı Royal Melbourne Technology of Institute (RMIT) üniversitesinin Bilişim sistemleri ve İşletme bölümünü 2005 yılı sonunda başarı ile tamamlamış ve İkinci Üniversite diplomasını da almıştır.

Öğrenim hayatına devam ederken geçici veya profesyonel anlamda restaurant işletmeciliği, çağrı merkezi ve bilişim sektörü gibi bir çok işte görev almıştır. RMIT üniversitesinden mezuniyetinin akabinde  2 sene kadar bir gıda firmasının depo müdür olarak çalışmıştır.

2008 yılı sonunda Türkiye ye dönerek Tuna Çelik firmasında Dış Ticaret Müdür yardımcılığını göevini üstlenmiştir. 2009 yılında sonunda tekrar Avustralyaya dönmüş ve Sydney merkezli Macquaire Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler alanında master eğitimine başlamıştır.

2011 yılı başında Türkiye ye kesin dönüş yapmış 2013 yılı son çeyreğine kadar English Time Dil Okullarında İş geliştirmeden sorumlu genel müdür yardımcılığı yapmıştır.

Öğrenim hayatı süresince katıldığı araştırma makale yarışmalarından ”Yerel yönetimlerde yetki devri ve yerelleşme” konulu araştırma makalesi ile Gaziantep Ticaret Odası’dan 1. lik ödülünü kazanmıştır. Makale Gaziantep Ticaret Odası yayınları tarafından basıldığı gibi TBMM kütüphanesinde de araştırmacıların hizmetine sunulmuştur. Ayrıca Ege Sanayici ve İşadamları derneği tarafından düzenlenen ”Gümrük birliğinin Türk sanayisine etkileri” konulu makale yarışmasında da 3. lük ödülünü kazanmıştır.

Hali hazırda Doğa Mutuel Sigorta, Doğa Hastanesi, Mesleğim Okulları, Agroberk Gıda ve Trakya Serez Helal Et Ürünleri şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır.